А Д В О К А Т И

ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ

інформація      Фактично для оформлення статусу учасника бойових дій в теперішній час тим особам, що вернулись живі (чи ті особи, які знаходяться ще безпосередньо в зоні дій) учасники АТО можуть оформити наступним чином.

 

Статус учасника бойових дій надається:

 

      1. Військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції. Підставою для надання статусу учасника бойових дій є: документи про безпосереднє залучення до виконання завдань, направлення (прибуття) у відрядження, перебування в районах АТО (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань, за фактами отриманих поранень); довідка встановленого зразка, яку у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО зобов’язані подати командири (начальники) військових частин або інші керівники установ, закладів до комісій утворених при державних органах, у підпорядкуванні яких були військові частини, інші формування в яких проходили службу чи працювали особи.

 

      2. Працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

 

   Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається Міжвідомчою комісією в місячний строк та здійснюється відповідне інформування.

     

       Посвідчення учасника бойових та нагрудний знак видається відповідно до статусу кожної конкретної особи однією з установ, організацій: органами Міноборони, або МВС, або СБУ, або Служби зовнішньої розвідки, або Адміністрації Держприкордонслужби, або Адміністрації Держспецтрансслужби, або Управління державної охорони, або Адміністрації Держспецзв’язку, або ДСНС, або ДПтС, або органами соціального захисту населення за місцем реєстрації особи.


      Саме тому за оформленням первинних документів необхідно звертатись, залежно від статусу кожної конкретної особи-претендента на отримання посвідчення, необхідно до:

- військових частин, інших вищеназваних воєнізованих формувань в яких особи проходили службу чи працювали;

- комісій, утворених у міністерствах, в інших центральних органах виконавчої влади чи в інших центральних органах;

- міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

 

      За більш детальною інформацією також можливо та необхідно звертатися до: Державної служби України з питань ветеранів, інвалідів та учасників антитерористичної операції: 01601, м. Київ, Музейний провулок, 12; тел.: (044) 281-08-48, (044) 281-08-50, (044) 281-08-48.

 

      Так згідно даних, розміщених на сайтах Міністерства оборони України та КМДА:

http://www.mil.gov.ua/ministry/aktualno/documents-for-ato.html

https://kievcity.gov.ua/content/otrymannya-statusu-uchasnyka-boyovyh-diy-ato.html

названо такий узагальнений перелік необхідних документів та особливості їх подання:


ПЕРЕЛІК документів для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції

 

      Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» (зі змінами) для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил України командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення подають на розгляд комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій такі документи:

 

Оригінал довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (зразок 1 на сайті 

http://www.mil.gov.ua/ministry/aktualno/documents-for-ato.html).

• Витяги із наказів по стройовій частині про вибуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань антитерористичної операції.

• Витяги із наказів по стройовій частині першого заступника керівника Антитерористичного центру (командира сектору) про прибуття для виконання завдань антитерористичної операції та вибуття до місця постійної дислокації.

• Копії посвідчень про відрядження (в разі їх наявності).

• Копії документів про отримання поранень (в разі їх наявності).

• Інформація про осіб, яким надається статус учасника бойових дій (зразок 2 на тому ж сайті).

• Згода на збір та обробку персональних даних (відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про захист персональних даних») (зразок 3 на тому ж сайті).

• Копія першої сторінки паспорта громадянина України (з метою уникнення помилкового написання прізвища, імені та по-батькові).

 

      Інформація про осіб, яким надається статус учасника бойових дій складається в алфавітному порядку та надається в паперовому і електронному вигляді разом з відповідними документами на адресу: 03168, м. Київ, 168, Повітрофлотський пр-т, 6, Департамент кадрової політики Міністерства оборони України. Також інформація в електронному вигляді файлу Microsoft Excel (версій від 97 до 2003) надсилається на автоматизовану систему управління Збройних Сил України «Дніпро» на електронну адресу Deg_dkp@dod.ua. В графі "Примітка" вищезазначеної інформації особам, які мають статус учасника бойових дій необхідно зазначити «Учасник бойових дій з інших підстав», а особам, які отримали поранення — «Поранений». Всі копії документів повинні бути завірені підписом командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу, установи, закладу) та скріплені гербовою печаткою.

     

      Учасники антитерористичної операції, звільнені з військової служби, документи подають через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату міста Києва. Документи, які подаються до комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій передаються до архівних установ України для тривалого зберігання. Для їх оформлення використовувати аркуші паперу формату А4 (210×297 міліметрів). Документи повинні мати поля: не менше 30-35 міліметрів — ліве; 10-15 міліметрів — праве; 20-25 міліметрів верхнє та нижнє.Обновлен 22 дек 2015. Создан 18 дек 2015